Telefon Hemen Ara
Whatsapp WhatsApp

Hasta Hakları

FİZİKOM Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Merkezimiz sizler için bu sağlık hizmetini Resmi Gazete’de yayınlanan Hasta Hakları Yönetmeliğinde açıklanan hasta haklarını ve ihtiyaçlarını esas alarak sunmaktadır.
TIBBİ ÖZEN GÖRME HAKKI

Doktorlarımız ve sağlık hizmeti verecek diğer personellerimiz durumunuzun gerektirdiği tıbbi özeni size göstereceklerdir.

BİLGİ ALMA HAKKI

Doktorunuz veya sağlık hizmeti veren diğer personel tarafından sağlık durumunuz, uygulanacak tedaviler ve riskleri, tedavi süresince karşılaşabileceğiniz zorluklar ile ilgili bilgi alma hakkınız vardır.

PERSONELİ TANIMA HAKKI

Talebiniz halinde, sağlık hizmeti verecek olan doktorların ve diğer personelin kimlikleri, görev ve unvanları hakkında bilgi alabilirsiniz.

TEDAVİYİ REDDETME HAKKI

Sunulan tedavinin devam etmesini onaylayabildiğiniz gibi veya tedavinin sonlandırılmasını da isteyebilirsiniz.

KAYITLARI İNCELEME HAKKI

Size ait, sağlık durumunuz ile ilgili bilgiler bulunan dosyayı ve kayıtları, inceleyebilir ve bir suretini alabilirsiniz.

MAHREMİYETE SAYGI VE BUNU İSTEME HAKKI

Doktorunuz veya sağlık hizmeti veren diğer personel tarafından yalnız olarak muayene edilmeyi isteme hakkınız olduğu gibi tıbben sakınca olmayan hallerde yanınızda bir yakınınızın bulunmasını da isteyebilirsiniz.

BİLGİLERİN GİZLİ TUTULMASINI İSTEME HAKKI

İlgili mevzuat hükümlerine ve hastalığın mahiyetine göre yetkili mercilerce alınacak tedbirlerin gerektirdiği haller dışında; sağlık durumunuz hakkında kendinize, ailenize veya yakınlarınıza bilgi verilmemesini isteyebilirsiniz.

Gizliliği bildirdiğiniz takdirde, sağlık hizmetinin verilmesi sebebiyle edinilen bilgiler, kanun ile müsaade edilen haller dışında, hiçbir şekilde açıklanamaz.

GÜVENLİĞİNİZİN SAĞLANMASINI İSTEME HAKKI

Güvenlik içinde olmayı bekleme ve bunu isteme hakkınız vardır.
Sizin ve yakınlarınızın can ve mal güvenliklerinin korunması ve sağlanması için gerekli tedbirleri tarafımızdan alınmıştır.

 Bizden yardım isteyebilirsiniz ve bu isteğinizin için de en kısa zamanda size yanıt vermemizi bekleme hakkınız vardır.
 Aileniz aracılığı ile bile olsa, olan yanlışlıkları bize iletme hakkınız vardır.
 İlettiğiniz yanlışlıkları şikayetin dile getirilmesi olarak kabul ederiz ve size verilen bakım, hizmet bundan hiçbir şekilde etkilenmez.
 Merkezimizin Hasta İlişkileri ve Hasta Hakları Bölümü ile çözemediğiniz bir probleminizin veya iletmek istediklerinizin olması durumunda her an temas kurabilirsiniz